چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | Wednesday, 20 September, 2017

کد خبر : 20989

چاپ خبر
پرندگان پر حاشیه ای که قاچاقی وارد بندرماهشهر شدند/دادستان بندرماهشهر: ورود پرنده به کشور کاملا غیرقانونی و قاچاق محسوب می شود

دادستان شهرستان بندرماهشهر گفت که با نظر محیط زیست بندرماهشهر تعدادی از پرندگان کشف شده از یک قاچاقچی، به پارک ارم شهر چمران و تعدادی از آن ها نیز به دزفول فرستاده شدند.

به گزارش ماهشهر امروز در چند روز اخیر موضوع پرندگان قاچاق کشف شده در بندرماهشهر سر و صدای زیادی به پا کرده است.

در ابتدای کار گفته شد که تعداد زیادی از از پرندگان زینتی که توسط مرزبانان شهرستان در دریای خلیج فارس کشف و ضبط  و تحویل اداره محیط زیست شده بودند به جای آزادی در پارک ارم شهر چمران یا باغ وحش سربندر، سر از دزفول در آورده و به آنجا منتقل شدند

به سبب اهمیت این موضوع پایگاه خبری ماهشهر امروز در ارتباط با دادستان شهرستان بندرماهشهر، موضوع را پیگیری کرد.

آقاجری در این خصوص اظهار کرد: چندی پیش  یک قاچاقچی که قصد داشته بیش از ۱۰۰۰ پرنده را از کشور کویت وارد ایران کند توسط مرزبانان دستگیر شده است و محموله وی نیز توقیف شد، چراکه بر اساس قانون ورود و خروج پرنده به کشور کاملا غیرقانونی و قاچاق است و به همین دلیل پرندگان کشف شده تحویل باغ وحش ها می شوند.

وی ادامه می دهد که پس از بررسی های لازم به حکم دادگاه، پرندگان بین باغ وحش های اطراف که قابلیت نگهداری این پرندگان را دارند تقسیم شدند.

دادستان شهرستان بندرماهشهر گفت که با نظر محیط زیست بندرماهشهر تعدادی از پرندگان به پارک ارم شهر چمران و تعدادی از آن ها نیز به دزفول فرستاده شدند.

همچنین سلیمانی رئیس اداره محیط  زیست بندرماهشهر در واکنش به این موضوع می گوید که با وجود آنکه پارک ارم شهر چمران فاقد مجوز لازم برای  نگهداری این پرندگان است، ولی برای آنکه بخشی از پرندگان در همین منطقه بمانند، با مسئولیت خودمان تعدادی از پرندگان را به پارک ارم فرستادیم و باقی پرندگان هم به دزفول فرستاده شدند.

وی افزوده که در شهرستان بندرماهشهر به جز پارک ارم، هیچ محل دیگری برای نگهداری این پرندگان وجود ندارد

تنگ تکابی مدیر پارک ارم نیز در گفت و گو با ماهشهر امروز ضمن تایید این خبر گفته است که از این پرنده های ضبط شده، حدود ۳۰۰ قطعه به پارک ارم تحویل داده شده که انواع پرندگان از جمله فنچ، کبوتر، مرغ عشق، طوطی و کاسکو  در میان آن ها قرار دارد.

 

© 2013 کلیه حقوق مادی و معنوی برای ماهشهرامروز محفوظ میباشد.