چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | Wednesday, 20 September, 2017

کد خبر : 25

چاپ این مطلب

با سلام

جهت ارتباط با ما از فرم زیر اقدام فرمایید

شماره های تماس :    ۰۹۳۷۴۸۳۷۵۸۷

ایمیل: info@mahtoday.ir

نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

 

 

 1. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي. می‌گه:

  بسمه تعالی
  این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم؟ / نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم و نه مانند همکاران خدمات کشوری!نه مثل همکاران قرار داد معین کار کنان در واقع از مزایای هر دو قانون محروم هستیم (ضرب المثل معروف شتر مرغ ) از طرف رسمی کار گری بهزیستی کشور لطفا وزیر محترم کار رفاه تامین اجتماعی جناب آقای دکتر علی ربیعی و ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بند پی پاسخ این سوال بدهند و عاجزانه از ریاست محترم دیوان عدالت اداری کل کشورخواستاریم که هم از وزیرمحترم کار رفاه تامین اجتماعی و هم از ریاست محترم بهزیستی کشور بخواهند که از طریق تبدیل وضعیت مشکل ماکار کنان رسمی کار گری بهزیستی سراسر کشور حل کنند که دارای مدر ک تحصیلی کارشناسی و بالاتر میباشیم اما بلاتکلیف هستیم قبلااز همکاری وجوابگوی شما صادق ترین افراد جامعه سپاسگذاریم از طرف کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشور

 2. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي. می‌گه:

  از طرف جمعی کار کنان رسمی کار گری بهزیستی استانهای آذربایجان شرقی و غربی – اردبیل- اصفهان- البرز- بوشهر – تهران – چهار محال بختیاری – خراسان جنوبی – شمالی – رضوی – خوزستان- گلستان – گیلان – لرستان- مازندران- زنجان – سمنان – سیستان وبلوچستان – فارس – قزوین -قم- کردستان – کرمان – کر مانشاه – کهگیلویه و بویراحمد – مر کزی – هر مز گان – همدان- یزد – البرز و بهزیستی کشوربسمه تعالی ریاست محترم دیوان عدالت اداری کشور سلام علیکم احتراما به استحضار می رساند ما کارکنان رسمی کارگری بهزیستی از هر دو قانون کار و خدمات کشوری محروم هستیم . حقوق و مزایا ما از بند ((و)) تبصر ۱۹ اداره کل خزانه دریافت می کنیم اما در احکام کارگزینی ما نه مثل همکاران قانون کاریم ، نه مثل همکاران خدمات کشوری ، نه مثل همکاران قرارداد معین . این سوال برای همه ما کارکنان رسمی کارگری بهزیستی پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم؟ نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم و نه مانند همکاران خدمات کشوری! نه مثل همکاران قرار داد معین . لازم به ذکر است که ماها دارای مدرک کارشناسی و بالاتر مرتبط با کار بهزیستی هستیم اما هیچ پست سازمانی نداریم فقط با ابلاغ انشایی مشغول به خدمت در پست های حاکمیتی هستیم بدون دریافت مزایای پستی که در آن کار می کنیم . مسئولین باید به این امر توجه داشته باشند که ما کارگر شرکت های خدماتی و یا کارخانه جات نیستیم بلکه به استخدام سازمانی کاملا دولتی در آمدایم . از حضرتعالی عاجزانه خواستاریم که از ریاست محترم بهزیستی کل کشور بخواهید این مشکل مهم حل کنند (تبدیل وضعیت از رسمی کارگری به رسمی کشوری یا پیمانی ) از طرف جمعی کار کنان رسمی کار گری بهزیستی استانهای آذربایجان شرقی و غربی – اردبیل- اصفهان- البرز- بوشهر – تهران – چهار محال بختیاری – خراسان جنوبی – شمالی – رضوی – خوزستان- گلستان – گیلان – لرستان- مازندران- زنجان – سمنان – سیستان وبلوچستان – فارس – قزوین -قم- کردستان – کرمان – کر مانشاه – کهگیلویه و بویراحمد – مر کزی – هر مز گان – همدان- یزد – البرز و بهزیستی کشور با تقدیر تشکر

 3. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي. می‌گه:

  گریزی بر مشکل حل‌نشده‌ای به نام کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی نظیر بهزیستی اکنون «امید» به «تدبیر» دکتر روحانی است بیش از یکسال از نوشتن نامه نخست به ریاست جمهوری، مسئولان استانی و نمایندگان مجلس می گذرد. نامه ای که هنوز هم بسیاری از نویسندگانش امیدوار به رسیدن جوابش هستند.
  برای بسیاری از آنها باور کردنی نیست مردی میانه اندام و همیشه در سفردولتهای نهم و دهم که براساس آمار، گیرنده بیشترین در خواستها و نامه های مردمی در عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی بوده است و در مدت صدارتش در خیابان پاستور هیچ نامه ویا درخواست به حقی را بی پاسخ نگذاشته هنوز جواب نامه آنها را نداده است . آنها جمعی از کارکنان رسمی کارگری نهادهای دولتی هستند که حالا با نگرانی روزهای واپسین باقیمانده از عمر دولت دهم را می شمارند. روزهایی که هرچند هر ساعتش برای بیشتر شهروندان ایرانی آبستن خبری از حل مشکلات استخدام در ارگانهای دولتی، اجرای طرحهای حمایتی ازقشرهای مختلف و انجام برنامه های معطل مانده در دولتهای قبلی است اما هنوز با وجود اجرای طرحهایی نظیر خدمات کشوری و ساماندهی شرکتهای خدماتی و کارگران شرکتی برای این قشرمژده ای نداشته است .
  این کارکنان را که هنوز امیدوار به حل مشکلات خود به دست گره گشای دکتر محمود احمدی نژاد هستند؛ در آیین نامه استخدام ادارات دولتی به نام مستخدمین رسمی – کارگری می شناسند. این افراد با مدارک تحصیلی از دیپلم تا کارشناسی ارشد حالا سالهاست در تبعیضی آشکار نسبت به همکاران خود که تنها با تفاوتی موسوم به مستخدمین رسمی کارمندی در ادارات دولتی مشغول بکارند نه حق تاهل می گیرند و نه فوق العاده برای بدی آب و هوا، نه حق تحصیلات به آنان پرداخت می شود و نه از مزایای محرومیت مناطق جنگی استفاده می‌کنند.
  این محرومیت و تبعیض در حالی انجام می شود که تنها اختلاف بین آنان و همکارنشان در استفاده از نقل کارگری و کارمندی است و البته وقتی پای درد دلشان می نشینی احساس می کنی در این میان حتی حرمت کلمه در کارگر هم که عطر و بوی بوسه پیامبر مهربانی (ص ) را با خود دارد نیز بر دردهایشان می افزاید. آنان که در دوران دفاع مقدس مرزدارانی غیور بوده و بسیاری از آنان از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگرانند در تمام این سالها دم فرو بسته اند و تبغیض آشکار بین آنها و همکارانشان سبب شده با مسایل و مشکلات مالی بسیار دست و پنجه نرم کنند. تلخی این تبعیض و تناقض آشکار آنجا روشن می شود که در هنگام پرداخت عیدی بر خلاف روند محاسبه این مزیت بر اساس قانون کارو برای کارگران از منظر سازمان دولتی متبوع خود آنان کارمند محسوب شده و همانند کارمندان رسمی عیدی دریافت می کنند .
  این وضعیت آنها را شبیه ضرب المثل معروف می کندکه (یا مرغ باش بپر، یا شتر باش و ببر!!!) نگاهی به فراوانی این افراد در نهادهایی نظیر بهزیستی ، تربیت بدنی نیز حکایت از نبود نگاه کارشناسی شده به وضعیتهای استخدامی آنان در احکامشان است و وجود این جایگاه دوگانه کارمندی رسمی و کارگری رسمی در این نهادها تا حدودی غیر منطقی و نیازمند تجدید نظر می دهد. این در حالی است که احکام کارگزینی این کارکنان رسمی – کارگری از نظر مزایای مندرج و مزایای جانبی با قانونهای خدمات مدیریت کشوری و قانون کار همخوانی نداشته و در راستای تحقق شعار عدالت گستری دولت نهم و دهم نیازمند بازنگری ویژه است. آنان که تا پیش از اجرای قانون خدمات کشوری امیدوار به رفع این تبعیضها و بهره گیری از مزیتهای قانونی خود نظیر حق تاهل و غیره بودند از حل نشدن این اجحاف در حق خود و دیگر همکارنشان دلسرد شده و حالا تمام امیدشان به رییس جمهوری منتخب است.
  تا خواسته ای که تنها در چند کلمه خلاصه می شود تا حق قشری نه چندان کم جمعیت در جامعه نیز از حقوق قانونی خود که همان حق تاهل، بدی آب و هوا ، محرومیت مناطق جنگی ، حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار است و به همکارانشان پرداخت می شود بی بهره نما نند و یا خواهان تبدیل وضعیت به خدمات کشوری اعم از رسمی کشوری یا پیمانی هستند. همانگونه که در بالا ذکر شد تأمین نیروی انسانی ادارات دولتی و سازمان‌های وابسته به روش‌های مختلف از جمله بکارگیری کارکنان رسمی کارگری صورت می‌گیرد.
  این در حالی است که بخشی از این مجموعه معلق نتوانسته‌اند جای خود را نه در بین کارکنان پیمانی و نه رسمی کشوری پیدا کنند. از طرفی علیرغم پیگیری‌های متعدد جمع کثیری از این قشر زحمتکش از طریق ارسال نامه به ریاست محترم جمهوری، جناب دکتر احمدی‌نژاد، مسئولان استانی و نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین انعکاس مشکلات خود از طریق رسانه‌های محلی، نشریات سراسری و خبرگزاری‌ها، متأسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی در این زمنیه صورت نگرفته است.
  اکنون با توجه به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و انتخاب شخصیت فرهیخته و مورد اعتماد ملت، جناب دکتر روحانی، این مجموعه این بار چشم امید خود را به ایشان دوخته‌اند تا با تدبیر خویش و با بهره‌گیری از درایت و نگاه واقع‌بینانه، مشکل‌شان به پایان برسد و این دغدغه‌ی روزمره دست از سر زندگی‌شان بردارد. در این راستا، دبیر جامعه اسلامی کارمندان با اشاره به زحمات بی‌بدیل این مجموعه خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از حقوق قانونی و مزیت‌هایی که این دسته از کارکنان دولت از آن محروم هستند از جمله حق تأهل، بدی آب و هوا، حق مدارج دانشگاهی و سختی کار باید برای آن‌ها اجرایی گردد.
  سید خلیل سجادی در ادامه تبدیل وضعیت این کارکنان را به خدمات کشوری اعم از رسمی کشوری و پیمانی خواستار شد و اضافه کرد: کارکنانی که در این شرایط قرار می‌گیرند( رسمی کارگی) مدارک تحصیلی و به ویژه مدارک دانشگاهی هیچ‌گونه تأثیری در ارتقاء جایگاه اداری و حقوق و مزایای دریافتی آن‌ها ندارد که این موضوع نیز به تنهایی اجحاف در حق این قشر به شمار می‌رود. وی همچنین افزود: کارگران رسمی کارگری خدماتی مورد بحث با هر گروهی که استخدام می‌شوند بدون کسب گروه جدید در طول دوران خدمت خویش با همان گروه استخدامی بازنشست می‌شوند که این قانون نیز باید مورد بازبینی و تغییر قرار گیرد. دبیر جامعه اسلامی کارمندان در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به ضرورت حمایت مسئولان ذیربط از این قشر خدمتگزار مشکلات مطرح شده در آینده‌ای نه چندان دور حل شود. { اکنون «امید» به «تدبیر» دکتر روحانی است{ نامه ه ای که سالها پشت در مانده
  نامه ای که سالها پشت درهای بسته دولت عدالت محور نهم و دهم بدون انجام عدالت در پاستور معطل ماند .
  ؛ به نقل از جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی کشور نامه ای که سالها پشت درهای بسته دولت عدالت محور نهم و دهم بدون انجام عدالت در پاستور معطل ماند .
  آیا باز هم باید معطل جوابی بماند؟ و شاهد بکارگیری نیروهایی رسمی کارمندی به غیراز نیروهای رسمی کارگری داخل ادارات باشیم؟ و فقط حسرت نداشتن دوستانی در بالا دست ؟؟؟
  ویا نه، جوابی امیدوار کننده از پاستور بیاید و حق دوستان رسمی کارگری که در ادارات استان و کشور کم نیستند زیر پا مانده و له شده نماند و حق به حق دار میرسد یانه؟؟

 4. عماد محمدي فاز5 می‌گه:

  باسلام

  از ریاست اداره محترم برق ماهشهر جناب اقای مهندس سبکبار عاجزانه درخواست داریم فکری به حال خیابان های فاقد تیر برق جهت روشنایی در فاز پنج کنید . تاریکی مطلق مشکلات زیادی برای ساکنین به وجود آورده است که بنده شخصا در یک مورد که مطعلق به خیابان خیبر است از طریق مهندسی اداره برق اقدام کردم و نامه ای را به شهرداری بردم و مجوز حفاری و نصب تیر برق را گرفتم و تماما با کلیه مدارک تحویل آقای دولت خواه نمودم ولی متاسفانه تا به حال هیچگونه اقدامی صورت نگرفت . با تشکر عمادمحمدی ۰۹۳۹۰۳۰۵۶۹۰ تلفن در صورت نیاز

 5. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي. می‌گه:

  جناب آقای انوشیروان بند پی
  ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور
  سلام علیکم
  احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ………. شامل ما نمی شود. جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند. حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم !و نه مانند همکاران خدمات کشوری! نه مثل همکاران قراردادمعین !موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند (( و )) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم.این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد.
  با احترام
  جمعی از کارکنان رسمی کارگری بهزیستی

 6. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي. می‌گه:

  جناب آقای انوشیروان بند پی
  ریاست محترم سازمان بهزیستی کشور
  سلام علیکم
  احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ………. شامل ما نمی شود. جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند. حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم !و نه مانند همکاران خدمات کشوری! نه مثل همکاران قراردادمعین !موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند (( و )) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم.این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد.
  با احترام
  جمعی از کارکنان رسمی کارگری بهزیستی

 7. امیرحسین چکی می‌گه:

  در ۵ نظرسنجی در ۳ سایت مختلف ( خورنا ۲تا ماهشهر نیوز ۱ تا و مجلس خوزستان ۲ تا ) چیزی که مشترک است
  در صدر بودن حاج مهندس شمس الله جشنی است ان شا الله که این رخداد در روز ۷ اسفند تحقق یابد
  آقای جشنی هیچ کسی رو تخریب نکرده و همیشه می گه اگر کسی شایسته تر از من بود به او حتما رای دهید ولی آقای دژمان تا جایی که من یادمه همیشه تخریب می کرد به بهانه های مختلف . انگار نه انگار سنی ازش گذشته و البته حق داره به محبوبیت مهندس جشنی حسودیش می شه و با این ابزار ( تخریب و تحقیر ) داره خودش نزد درگاه متعالی پریشان روزگار و بدبخت می کند. براش متاسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسفم.

 8. امير می‌گه:

  سلام خواهش میکنم سری به بیمارستان تامین اجتمائی امام موسی کاظم ماهشهر بزنید ازسال گذشته پکیجهای تهویه خراب شده و بیماران بستری در بخشهای عمومی و اطفال در اتاقهای گرم در تابستان باید بمانند .

  • محمد می‌گه:

   با عرض سلام و خسته نباشید
   سایت بسیار خوبی دارید ولی اگر یک روز شمار پروژه های در دست اجرا در شهر ماهشهر(پارک ابی۹هکتاری، پارک ۶۸هکتاری خوارزمی، گمرک جدید و بازار ساحلی ماهشهر. و پارک مجاور خور در جنوبوب شهر و…….)به سایت اضافه کنید، سایت جذابتری خواهید داشت و قدمی نو در راستای دلگرمی مردم این شهر محروم خواهید برداشت
   برداشت.
   با تشکر فراوان از شما

 9. درحالی که تا انتخابات مجلس دهم در اسفندماه، ۹ ماه دیگر باقی مانده است ، این روزها شهرهای ماهشهر،امیدیه ، هندیجان شاهد رفت و آمد ها و جلسات پیدا و پنهان زیادی در سطح شهر و توابع خود هستند.
  بازار اسامی و شانس پیروزی هر کدام نیز شرح مفصلی دارد، برخی نام ها و نشان ها هم اینقدر گم است که حتی به گوش مردم این مناطق نرسیده است.

  حبیب آقاجری یا همان سردار آقاجری آشناترین نام حوزه انتخابیه است.نماینده ای که ۳ سال پیش با یکدست شدن ماهشهربه مجلس راه یافت ،این روزها به نظر میرسد نتوانسته مردم ماهشهر، امیدیه وهندیجان را ازخود راضی نگاه دارد.نشان این گفتار حضور درمحافل مردمی او و مواجه شدن با اعتراضات گسترده است.هر چند او امروز به ظاهر از شانس کمی برخوردار است اما آنچه مسلم است آرا سنتی واعتقادی حبیب آقاجری سر جایش هست و او را باید رقیب جدی سایرین که سودای صندلی بهارستان دارند دانست.

  خلیل حیات مقدم قاضی سالهای نه چندان دور و وکیل دیروز مردم در مجلس هشتم هم باتشکیل ستادخود در هندیجان و ماهشهر وامیدیه حضور خود را رسما اعلام کرده است و آنچه مسلم است رای تضمینی او در میان همشهریانش در هندیجان وماهشهر او را از رقبایش بسیار پیش انداخته است اما همه اینها منوط به تاییدصلاحیت او از سوی شورای نگهبان است، سابقه رد صلاحیت او به دلایل نامعلوم در دوره قبلی همچون همکار حقوقدانش “شهاب افضلی” آینده ای پر از بیم و امید برای حامیانش رقم زده است.

  مهندس علی دژمان که در عین ناباوری نفر چهارم انتخابات قبل یعنی مجلس نهم شد و در حال حاضر بنظر میرسد جدی ترین رقیب نماینده فعلی حبیب آقاجری باشد.اوکه از حدود دوسال قبل فعالیت اتخاباتی خود را از سرگرفته بود امروز بر اساس تحقیقات میدانی خبرنگاران ما در حوزه انتخابیه نام علی دژمان را آشنا ترین نام میان نامزدهای انتخاباتی در بین مردم به شمار می رود.

  نام دیگری که این روزها و به تازگی بر سر زبانها افتاده ،” محمدرضا قنواتی” است که اصالتا اهل بخش جایزان امیدیه بوده و دارای تحصیلات عالی در رشته حقوق می باشد وی که رسما کار ستادی خود را در ماهشهر کلید زده است،شانس اصلی خود را در جذب آراء طیف و خانواده های هم نام ونشان خود و پایگاه سنتی آن منطقه می بیند.

  شمس اله جشنی که در دور قبلی انتخابات نفر سوم شد و آراء کلیدی خود را از امیدیه بدست آورد.بازهم در این مسیر گام نهاده است اما آنچه مسلم است او دیگر از آن محبوبیت سابق برخوردار نیست و دیگر مدیرکل روابط عمومی پتروشیمی هم نیست که بتواند طیف شاغل در پتروشیمی های ماهشهر و بندر امام(ره) را باخود همراه کند.اما بایدگفت از نظر سوابق اجرایی بالاترین سطح سابقه اجرایی را درمیان نامزدهای انتخابات در مدیریت کلان را دارا بوده است و در میان طیف های سنتی و بافت روستایی از شانس بسیاربالایی به نسبت سایرین برخوردار است علاوه برهمه اینها تجربه کار سیاسی در بالاترین سطوح کشور و تجربه اتخابات گذشته او را از رقبایش کمی متمایز کرده است.

  نام دیگری که تا امروز به گوش میرسید اما خبرهایی حاکی از کناره گیری زود هنگام او از کارزار رقابت انتخابات به گوش میرسد ” رضا شیرانی ” است. اوکه از نظر سوابق اجرایی و نفوذهای سیاسی دارای برتری های خاص خود بوده است که ازجمله آنها میتوان به حضور در هشت سال دفاع مقدس و سپاه خوزستان و همچنین مدیریت های کلیدی در وزارت نیرو و شهرداری اهواز و در حال حاضر سهامدار شرکت نفتی خصوصی سپنتا وتحصیل دکتری در دانشگاه زیرنظرنهاد ریاست جمهوری اشاره کرد.اما در حال حاضر خبرهایی از نزدیکان وی مبنی بر کناره گیری زودهنگام او از نامزدی در انتخابات به دلایل نامعلوم به گوش میرسد.بنظر میرسد علت اصلی این کناره گیری زود هنگام عدم استقبال از او در ماهشهر و همچنین به اجماع نرسیدن تیم انتخاباتی دولت در خوزستان برای این حوزه انتخابیه بر سر او باشد.

  بنابراین با کناره گیری شیرانی از عرصه رقابت ،باید صاحب آراء امیدیه را جشنی،قنواتی یا شاید هم شخص دیگری دانست که نامی از او به میان نیامده است اما از کناره گیری زودهنگام شیرانی و صبر و کمین بسیاری از صاحبان تریبون و رای چنین بنظر میرسد که هرکه باشد با یک شروع طوفانی وارد عرصه خواهد شد و احتمالا حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

  هرچه هست ، این روزها زیر پوست شهر حرکت های انتخاباتی و محفلی رونق دارد و باید دید از این رونق نهایتا صندلی سبز را چه کسی خواهد گرفت.

 10. عصر جنوب می‌گه:

  دعوت سازمان های مردم نهاد شهرستان بندر ماهشهر از مردم برای حضور در مراسم استقبال از ۶۱ پرستوی عاشق
  شهید

  سازمان های مردم نهاد شهرستان بندر ماهشهر ضمن اعلام حضور در مراسم استقبال از شهدای گمنام ۸ سال دفاع مقدس، از اقشار مختلف مردم شهیدپرور شهرستان برای حضور در مراسم استقبال از ۶۱ پرستوی عاشق دعوت کردند.

  متن این بیانیه که در اختیار پایگاه خبری عصر جنوب قرار گرفته است به شرح زیر است:

  بسم رب الشهدا و الصدیقین

  ۲۵ فرورین ماه روز بازگشت ۶۱ پرستوی عاشق
  شهیدان نماد استقلال و نماد آزادی ایران اسلامی هستند و چه زیبا فرمود پیر جماران که: “شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصلشان عند ربهم یرزقون اند.”

  بیایید فردا همه با هم برویم نه برای استقبال که برای بدرقه؛ آری برویم تا دعای خیر شهدا بدرقه راهمان و ضامن اخلاق و عاقبت به خیری مان شود.

  مدیران و اعضای سازمان های مردم نهاد شهرستان بندر ماهشهر نیز همگام با اقشار مختلف مردم شهید پرور شهرستان بندر ماهشهر در این مراسم شرکت می نماید.

  میعادگاه ما: مراسم ویژه استقبال از ۶۱ شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس، سه شنبه ۲۵ فروردین ساعت ۱۷ (۵ بعد از ظهر) از مقابل اداره برق (ناحیه صنعتی) تا میدان انرژی هسته و پس از آن مصلی بزرگ شهرستان بندر ماهشهر

 11. صادق می‌گه:

  سلام. به مشکلات بیمارستان حاج معرفی رسیدگی کنید لطفا

 12. آنچه که باید درباره نخستین کنفرانس ملی علمی رودخانه کارون دانست
  (بخش اول)
  این کنفرانس که از 6 لغایت 8 اسفند ماه 1393 در اهواز برگزار می گردد تحت نظارت علمی بیش از 120 استاد و پژوهشگر (با حداقل مدرک تحصیلی دکتری) از مراکز دانشگاهی مختلف کشور می باشد. اعضای کمیته علمی دارای تخصص های مختلف می باشند و تنوع تخصص ها در حد امکان تمام جوانب بررسی رودخانه کارون را در برگرفته است و جنبه بررسی رژیم رودخانه و سازه های آبی (آنچه اغلب از عنوان این کنفرانس فقط آن را تصور می نمایند) یک محور و متناسب با بقیه محورهای کنفرانس می باشد. بررسی اقلیم شناسی، معماری و گردشگری رودخانه کارون نمونه از محورهای کنفرانس رودخانه کارون می باشد و بعضی از تخصص ها دارای زیر مجموعه گرایش های مختلف می باشد. به عنوان مثال محیط زیست دارای گرایش های مانند طراحی محیط زیست یا آموزش محیط زیست می باشد.
  با توجه به میان رشته ای بودن ماهیت کنفرانس، این کنفرانس دارای زیر بخش های مختلفی با سخنرانان اصلی مختلف می باشد که هر کدام از بخش ها در مکان متفاوت از بقیه بخش ها برگزار می گردد.
  مبنای اصلی انتخاب سخنرانان جنبه تجربی و کاربردی بودن سخنرانی می باشد که با توجه به سوابق چندین ساله شغلی سخنرانان این نکته مشهود می گردد و بخش مطالعات دانشگاهی به عنوان بخش مکمل دیگر یخش ها، به بررسی مطالعات دانشگاهی دانشگاه های استان های خوزستان و چهارمحال وبختیاری در این زمینه ها می پردازد.
  بخش تبادل اطلاعات آب در سطح کشور از بخش های جالب این کنفرانس می باشد که شامل تبادل اطلاعات مدیران شرکت های آب و فاضلاب استان های مختلف از جمله مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستائی استان قم است.
  جهت اطلاع از آخرین اطلاعات کنفرانس به وب سایت کنفرانس(www.karoon1393.ir) مراجعه فرمایید.

 13. فراخوان مقاله
  کنفرانس ملی فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در توسعه شهرها و حومه هم مسیر
  این کنفرانس 6 لغایت 8 اسفند ماه 1393 در اهواز برگزار خواهد شد و هدف آن بررسی مسائل، روند جاری و تحولات لازم در به کارگیری فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در توسعه شهرها و حومه هم مسیر و چالش های این رودخانه می باشد.
  این کنفرانس با مشارکت و حضور بیش از 100 نفر هیئت علمی و پژوهشگر به عنوان کمیته علمی از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی مختلف کشور علاوه بر دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد از طریق فراخوان مقاله (www.karoon1393.ir) و با هدف عرضه خروجی پژوهشی این کنفرانس به مراجع ذیصلاح برگزار می گردد.
  از پژوهشگران، اساتید دانشگاه و دانشجویان دعوت می گردد تا تحقیقات خود را در مورد مسائل، روند جاری و تحولات لازم در به کارگیری فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در توسعه شهرها و حومه هم مسیر و چالش های این رودخانه ارائه نمایند. این رویداد مختص به رشته خاص نیست و از صاحب نظران رشته های مختلف دعوت می گردد تا در این رویداد ملی شرکت نمایند.
  مقالات پذيرفته در مجلات علمي- پژوهشي مانند فصلنامه علمي- پژوهشي برنامه ريزي منطقه اي و مجلهJOURNAL OF FUNDAMENTAL AND APPLIED LIFE SCIENCES که ايندکس ISI مي باشد، چاپ مي شوند و در پايگاه هاي مانند پايگاه ISC، پژوهشگاه علوم وفناوري اطلاعات ايران و SID نمايه مي شوند و تحت مجموعه مقالات کنفرانس داراي شاپا منتشر مي گردند.
  محورهای کنفرانس:
  الف)فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در توسعه کلانشهر اهواز و شهرهای هم مسیر
  ب) بررسی آلودگی های محیط زیستی رودخانه کارون از طرف شرکت ها، کارخانه های صنعتی و بیمارستان ها
  پ)فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در طرح احیای 550 هزار هکتار از اراضی طرح کشاورزی مقام معظم رهبری
  ت)مدیریت فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در توسعه کشاورزی، صنعت و انرژی پایدار
  ث) فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در توسعه کشت و صنعت نیشکر و بررسی تاثیرات منفی کشت و صنعت نیشکر بر رودخانه کارون و راهکار های پیشگیری از ایجاد و حل بحران
  ج) فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در توسعه منطقه آزاد اروند
  چ) فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون در تعدیل اقلیم منطقه
  ح) ایده های خلاقانه و مبتکرانه در به کارگیری فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون
  خ) شیوه های آموزش مردم و مسئولین در به کارگیری فرصت ها و پتانسیل های رودخانه کارون و جلوگیری از آلودگی های محیط زیستی رودخانه کارون از طرف شرکت ها، کارخانه های صنعتی و بیمارستان ها

  جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت کنفرانس مراجعه شود:
  http://www.karoon1393.ir

 14. مصطفی می‌گه:

  سلام.
  لطفا یه فکری به حال فید خوان سایتتون هم بکنید.
  ممنون میشم راه اندازیش بکنید تا ما راحت تر بتونیم مطالب شما رو دنبال کنیم.
  ممنون میشم پاسخ نظرمو هم بدین.
  یا علی…

© 2013 کلیه حقوق مادی و معنوی برای ماهشهرامروز محفوظ میباشد.